Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25 lutego 2018

  1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
  2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30, a gorzkie żale w niedziele o godz. 17.30.
  3. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.
  4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego i o duchowy rozwój naszej parafii. O godz.17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu ( Godzina Święta ).
  5. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.
  7. Rozpoczęło się w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary. Osoby, które zdecydowały się w nim uczestniczyć spotykają się w każdą środę w naszej kaplicy na Mszy Świętej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej konferencja i dzielenie się Słowem Bożym w grupach. Kto nie był na pierwszym spotkaniu w ubiegłą środę może dołączyć się w tym tygodniu.
  8. Dziś po Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszek na wsparcie projektów misyjnych poprzez Dzieło Pomocy „ Ad gentes „ przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
  9. Od przyszłej niedzieli w kruchcie kaplicy będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe, które możemy przynosić w ramach osobistej jałmużny wielkopostnej. W oparciu o te dary wolontariusze Parafialnej Caritas przygotują świąteczne paczki dla najuboższych z naszej wspólnoty parafialnej.
  10. Dziękujemy za złożone w lutym ofiary na budowę naszego kościoła. Przypominamy, że ofiary na ten cel możemy wpłacać bezpośrednio w kancelarii parafialnej albo poprzez wpłatę na konto parafii Banku PKO SA lub w Banku Spółdzielczym, wykorzystując wydrukowany na folderze kolędowym przekaz.

Archiwum ogłoszeń

Webmaster | Kontakt | Archidiecezja Białostocka | Opoka